Belka
Poniedziałek, 13 Maja 2024   imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dziki Zachód w Warszawie. Tak wyglądała najgroźniejsza dzielnica stolicy [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-05-14, Data modyfikacji: 2018-05-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Zła reputacja, podejrzanie wyglądające miejsca, drewniane rudery, prowizoryczne nadbudówki, zapach alkoholu w powietrzu i meliny, do których bał się zajrzeć każdy policjant. Tam, gdzie dziś stoją wysokie wieżowce, kiedyś istniała dzielnica, której lepiej było nie odwiedzać. "Dziki Zachód", bo tak w latach 50. XX wieku nazywano ogromny obszar na zachód od ul. Emilii Plater i Marchlewskiego, na północ od Al. Jerozolimskich i na wschód od Towarowej, był miejscem spotkań bandytów i złodziei z całej Warszawy. Zobacz archiwalne zdjęcia z mrocznej dzielnicy! Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.

Pełna treść wiadomości na: garwolin.naszemiasto.pl/artykul/dziki-zachod-w-warszawie-tak-wygladala-najgrozniejsza,4643705,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat garwoliński - powiat w województwie mazowieckim z siedzibą w Garwolinie, w skład którego wchodzą gminy: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa, Żelechów, Borowie, Górzno, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów i Wilga.

Powiat zajmuje powierzchnię 1 284 km²; aż 63% tej powierzchni to użytki rolne, co czyni powiat obszarem typowo rolniczym. Powiat poszczycić sie może także doskonale rozwiniętym przemysłem - działa tu ok 7 tysięcy podmiorów gospodarczych, w tym firmy z kapitałem zagranicznym - np.fabryka kosmetyków "Avon Operations Polska".

Powiat garwoliński to także bogactwo zabytków architektonicznnych do których należą między innymi: klasycystyczny kościół z 1831 r. z barokową dzwonnicą w gminie Borowie, wiatrak z 1868 r. w Chrominie,  drewniany młyn wodny z początku XIX wieku w Kamionce, dwór z XVII wieku w Górznie, kościół gotycki z XV wieku w Miastkowie, drewniany kościół z 1708 r w gminie Sobolew i wiele innych.

Na terenie powiatu krzyżują się drogi krajowe 17 i 76.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola