Belka
Sobota, 20 Lipca 2019   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe narzędzie

Data publikacji: 2017-10-04, Data modyfikacji: 2017-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe narzędzie

Resort finansów udostępnił samorządom nowe narzędzie informatyczne, które ma pomóc w zarządzaniu lokalnymi finansami i w planowaniu inwestycji. 

Wiceminister finansów Teresa Czerwińska poinformowała, że resort udostępnił jednostkom samorządu terytorialnego nową funkcjonalność w systemie BeSTi@ - Symulacje WPF. 

Minister podkreśliła, że nowy moduł - przeznaczony głównie do wewnętrznego wykorzystania w jednostkach samorządu terytorialnego - będzie umożliwiał analizę wpływu prognozowanych przedsięwzięć na sytuację finansową samorządów. 

„Jest to istotne, zwłaszcza ze względu na zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego w finansowaniu przedsięwzięć rozwojowych, w tym majątkowych realizowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej" - zaznaczyła Czerwińska.

Wiceminister dodała, że głównym celem wdrożenia nowej funkcjonalności jest ułatwienie samorządom opracowywania wieloletniej prognozy finansowej,  np. w zakresie zbilansowania wydatków na nowe przedsięwzięcia ze źródłami ich finansowania oraz prognozowania spłat ewentualnego zadłużenia zaciąganego na sfinansowanie przedsięwzięcia. 

Dzięki tej funkcjonalności JST uzyskają też możliwość bardziej precyzyjnego, wariantowego ustalenia wpływu przewidzianych do realizacji przedsięwzięć m.in. na zrównoważenie budżetu (art. 242 ustawy o finansach publicznych) oraz spełnienie relacji z art. 243 ustawy o finansach publicznych. 

Ponadto możliwość korzystania z udostępnionego w nowym module zestawu informacji, wykresów i wskaźników ekonomiczno-statystycznych ułatwi przeanalizowanie wpływu planowanych przedsięwzięć na sytuację finansową jednostki w perspektywie wieloletniej.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat garwoliński - powiat w województwie mazowieckim z siedzibą w Garwolinie, w skład którego wchodzą gminy: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa, Żelechów, Borowie, Górzno, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów i Wilga.

Powiat zajmuje powierzchnię 1 284 km²; aż 63% tej powierzchni to użytki rolne, co czyni powiat obszarem typowo rolniczym. Powiat poszczycić sie może także doskonale rozwiniętym przemysłem - działa tu ok 7 tysięcy podmiorów gospodarczych, w tym firmy z kapitałem zagranicznym - np.fabryka kosmetyków "Avon Operations Polska".

Powiat garwoliński to także bogactwo zabytków architektonicznnych do których należą między innymi: klasycystyczny kościół z 1831 r. z barokową dzwonnicą w gminie Borowie, wiatrak z 1868 r. w Chrominie,  drewniany młyn wodny z początku XIX wieku w Kamionce, dwór z XVII wieku w Górznie, kościół gotycki z XV wieku w Miastkowie, drewniany kościół z 1708 r w gminie Sobolew i wiele innych.

Na terenie powiatu krzyżują się drogi krajowe 17 i 76.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola